Satış Ortaklığı Nedir?

Son yıllarda hızla gelişen internet teknolojisi dünya sınırlarını yok ederek ticari hayata büyük bir ivme kazandırmıştır. Bu gelişim paralelinde internet üzerinde farklı isim ve başlıklar altında birçok ticari şekil oluşmuştur. Bu sistemler, internet kullanıcılarının, internet üzerinden satış yaparak büyük kazançlar sağlamalarına olanak tanımıştır.

Hiçbir sermaye ve birikim gerektirmeyen bu ticari yapılarda sadece internetin milyonlara ulaşan sınırsız iletişim gücü kullanılmaktadır. Ticari bir unvan ve yatırım olmaksızın dünyanın bir ucundan diğer ucuna istenilen ürün ya da hizmetin tanıtım ve satışı yapılabilmektedir.
Affiliate marketing, yani satış ortaklığı da bu sistemler içindeki en önemli ticari oluşumlardan biridir. Satış ortaklığı sisteminde kazanç, internet üzerinde, alıcı ile satıcıyı buluşturarak aracılık edilen ticaretteki komisyonlardan oluşur.

Satış ortaklığı , son yıllarda internet ticaretinde en çok prim yapan satış sistemidir. Çünkü bu sistem isteyen herkese internet üzerinden kazanma fırsatları sunarken ürün ya da hizmet sahiplerine de tanıtım ve reklam maliyetlerini düşürerek büyük kazançlar sağlamaktadır. Bu tanıtım gücü ile satışa çıkmış bir ürün ya da hizmet kısa bir süre içerinde milyonlara ulaşabilir.

Satış ortaklığı sisteminde, tanıtımı ve satışı yapılan ürünün sorumluluğu ürün sahibine aittir. Çünkü ürünün satışı, ürün sahibine ait internet sitesinde gerçekleşir. Tüm takip ürüne ait reklamlarla sınırlıdır.

Satış Ortakları bu reklamları, internet üzerindeki reklam mecralarını kullanarak yapabilirler. Ancak en karlı satışlar, satış ortaklarının kendilerine ait web sitelerini (dükkan gibi) kullanarak yaptıkları tanıtımlar neticesinde oluşur. Böylece ürünü almak isteyen potansiyel müşteri ile daha fazla iletişim kurarak ihtiyaçları konusunda yönlendirme yapabilirler.

Satış ortakları satmak istedikleri ürünleri, ürün sahiplerine ait internet sitelerinden temin edebilecekleri gibi, bu ihtiyaçları için satış ortaklığı havuzları olarak tanımlanan ve kazançlı bir çok ürünü bir arada bulabilecekleri teknolojik yapıları da kullanabilirler. Bu sistemlerin en önemli avantajı güvenilir ödeme sistemleridir. Satış ortakları, bu sayede satışına aracılık ettikleri her ürün için ürün sahipleri ile iletişime geçmeden ve sorun yaşamadan komisyonlarını bu havuzlardan alabilirler.

Ürün sahiplerinin satış ortaklığı gücü ile satmak istedikleri ürünleri etik kurallar çerçevesinde inceleyerek satışa uygun olup olmadığını kontrol eder. Ürün sahibinin, ürünün tanıtımı, müşteriye sunumu, ürüne ait internet sitesinin yapısı ve satış ortaklarına verilecek komisyon tutarları konularındaki bilgilendirmelerini yapar. Satış sonrası satış ortağı komisyonlarını ve ürün bedellerini ve bu kazançlara ait resmi vergilerini öder. Bu iş akışındaki tüm teknolojik alt yapıyı sağlar.

Bu blogdaki popüler yayınlar

ÇALIŞANLA ÇALIŞMAYANIN, BAŞARILI OLANLA OLMAYANIN AYNI MAAŞI ALDIĞI HİÇBİR İŞ BAŞARI GETİRMEZ!

MATEMATİK VE MENTALİTE

TEMEL ORTAOKUL VE DÖNÜŞÜM LİSELERİ