Okullarda Sponsorluk Olmalı mı?

Okullarımızda sponsorluk sistemini başlatmak gerekmektedir. Piyasa da yardıma muhtaç okullarımız için ihtiyaçlarını gidermek şartıyla okul tabelalarına, okul kıyafetlerine firma reklamı yapılarak çift taraflı bir kazan-kazan uygulaması mükemmel olur ki hem firmalarımızın gelişimi ve hem de okullarımızın gelişimi açısından böyle bir uygulamanın gerekliliği vardır. Nitekim futbol da uygulanan bu uygulama neden okullarımızda da uygulanmasın ? Ben McDonalds' ın filmini izlediğimde en dikkat çekici bölümlerinden birini de bu firmanın CocaCola ile sponsorluk anlaşması yaparak karını kat be kat arttırdığını ve global bir firma olma yönünde önemli bir adım olduğunu gördüm.
Tabi ki bu firmalar arasında olabilir; futbolda olabilir; ne bileyim hava yolu şirketleri arasında olabilir ama okullar için böyle bir uygulamanın sakıncası var mıdır? Bilemiyorum! Görüş ve önerilerinizi siz de bana yazarsanız sevinirim.
Okullarımızda zaten çocuklarımızı gelecek için şirketler ve dahi kurumlar için eğitmiyor muyuz? Bu uygulamanın devletimiz açısından da üst düzey bir rahatlama kaynağı olacağını da göz ardı etmemek gerekir. Güzel ülkemizin geleceğini kurmak açısından ortaklaşa yapılacak anlaşmalar neticesinde eğitimle kurumsallığı yakınlaştırmak gerektiğine inanmaktayım. Bu yakınlıktan doğacak sonuçlar neticesinde bizler de fiziki ortamları harika dizayn edilmiş okulları görmekten ve çocuklarımızı esenlik içinde eğitmekten dolayı mutlu ve huzurlu oluruz. :)

Yorumlar