Tek Çözüm "ULUSAL SINAV SİSTEMİ"

USS nedir? USS ilk okul 2. sınıftan başlayarak üniversiteye kadar olan süreçte çocuklarımızın haziran ayının 2. haftasında (yani okullar kapanmadan önceki son haftasında) tüm Türkiye' deki bütün okulların ve bütün öğrencilerin ve dahi bütün öğretmenlerin her yıl gireceği bir sınav sistemidir.

Google Amca' ya sordum. Acaba böyle bir sistem var mı diye???
Yaklaşık 4.520.000 sonuçtan ilkinin Avrupa' i öğrencilere uygulanan sınav sistemi olması şaşırtıcı bir sonuç mu? Elbetteki hayır! Buraya tıklayarak raporu sizde okuyabilirsiniz.
Ülkemizde uygulanması başarılı olsun ve umutlu bir gelecek istiyorsak M.E.B.' in her 4-5 yılda bir eğitim sistemimizi değiştirmesin dense bana göre bu halihazırda yapılmış, uygulanmış, başarıya ulaşmış ve bir çok ülkenin  uyguladığı USS sistemini getirmesi taraftarıyım...
Elbette ki bu benim görüşüm ve eğer bir gün imkanım olursa ki hayata geçirilmesi dileğimdir...
Ülkemizde uygulanan TEOG sınavı ve YGS gibi ömürlük çalışmaların 3-4 saatlik bir zaman diliminde heba edildiği su götürmez bir gerçektir. Ayrıca ülke çapında her öğretmenin, her sınıfın, her okulun ve öğretmenlerimizin anlattıkları her konunun ölçülememesi; ölçülemeyen hiçbir olgunun da kontrol edilememesi... İşte ülkemin acı bir garabet durumu bundan ötürüdür.
Ulusal sınavlar Türkiye' nin geleceğidir...

Bu blogdaki popüler yayınlar

ÇALIŞANLA ÇALIŞMAYANIN, BAŞARILI OLANLA OLMAYANIN AYNI MAAŞI ALDIĞI HİÇBİR İŞ BAŞARI GETİRMEZ!

MATEMATİK VE MENTALİTE

Okullarda Sponsorluk Olmalı mı?